Национална премиер лига на ЗА, 10 коло, Армадел – Стирлинг Македонија 5:0

Катастрофално тежок пораз за Стирлинг Македонија на гостувањето  во Армадел. Домаќинот во 18 минута дојде до водство преку пенал, а стрелец беше Пиетер Џакобс. После следеа два гола на Чан Јелчан во 42` и 45 минута за 0:3.

Во второто полувреме Џакобс во 65 минута повторно се запиша како стрелец за 4:0. Додека конечниот резултат го постави Амир Аџан во 80 минута за високи 5:0.

Во сабота, на 8 јуни, Стирлинг Македонија ја пречекува екипата на Вестерн Најтс со почеток во 19 часот.

ТАБЕЛА

Олимпик Кингсвеј 23
Фриментл Сити 22
Перт Ред Стар 20
Вестерн Најтс 18
Флореат Атена 17
Бејсвотер Сити 16
Стирлинг Македонија 15
Армадел 13
Балката 8
Перт 8
Перт Глори 8
Инглвуд 0

Останати вести