АМН | 13.06.2024

Национална премиер лига на НЈВ, 17 коло, Натпреварот Маркони – Рокдаел Илинден откажан

Минатава сабота беше откажана средбата на колото поради дождливото време што го направи теренот небезбеден за игра. Двата клуба ќе се договорат во иднина кој

АМН | 12.06.2024

Национална премиер лига на ЗА, 10 коло, Армадел – Стирлинг Македонија 5:0

Катастрофално тежок пораз за Стирлинг Македонија на гостувањето  во Армадел. Домаќинот во 18 минута дојде до водство преку пенал, а стрелец беше Пиетер Џакобс. После

АМН | 10.06.2024

Национална премиер лига на Викторија,16 коло, Алтона Маџик Вардар – Окли Канонс 0:2

Премногу голем залак за Алтона Маџик Вардар беше гостинскиот тим кој практично му диши на лидерот во врат. Окли Канонс практично ја решија средбата уште

АМН | 09.06.2024

Национална премиер лига на северен НЈВ, 14 коло, Бродмедоу Маџик – Кукс Хил Јунајтед 5:2

Уште една висока победа за Бродмедоу Маџик кој на одиграни 13 натпревари има постигнато дури 47 гола. Гостите на почеток од средбата можеби имаа малку

АМН | 08.06.2024

Национална премиер лига на ЗА, 9 коло, Перт Глори – Стирлинг Македoнија 0:1

Само еден гол постигнат во 30 минута беше доволен за Стирлинг Македонија да слави победа над подмладокот на Перт Глори. Оваа сезона Стирлинг имаше послаб

АМН | 06.06.2024

Национална премиер лига на северен НЈВ, 13 коло, Бродмедоу Маџик – Лејк Маквори 3:1

Возбудлива средба што беше решена во завршницата, а гостите кои очајно се борат за опстанок беа навистина жилав противник. Лејк Маквори дојде до водство во

АМН | 05.06.2024

Национална премиер лига на НЈВ, 16 коло, Рокдаел Илинден – Сент Џорџ Сити 2:0

Уште една победа за Рокдаел Илинден и три нови бодови за задржување на првото место на табелата, со еден бод пред АПИА Леикард. На локалното

АМН | 05.06.2024

Национална премиер лига на Викторија, 15 коло, Алтона Маџик Вардар – Данденонг Сити 0:2

Лошо започна средбата за “црвено црните” и веќе во петтата минута гостите преку Вил Боуер дојдоа до водство од 0:1. Овој резултат остана непроменет до

АМН | 03.06.2024

Куп на Австралија, 6 коло, Престон Македонија – Саут Мелбурн 2:5

Минатиов вторник сите патишта водеа кон стадионот на Престон Македонија во Резерво, на елиминациониот натпревар за купот на Австралија со стариот лут ривал Саут Мелбурн.

АМН | 02.06.2024

Прва државна лига на НЈВ, 16 коло, Интер Лајонс –Сиднеј Македонија

Забележана е уште една победа на Сиднеј Македонија која полека се приближува кон врвот на табелата. Домаќинот прв дојде до водство во 12 минута преку

АМН | 01.06.2024

Национална премиер лига на северен НЈВ, 12 коло, Адамстаун Розбад – Бродмедоу Маџик 2:8

Кандидатот за испаѓање од лигата беше прегазен на домашен терен и доби вистинска лекција како се игра фудбал. Бродмедоу Маџик од почеток најави дека е

АМН | 30.05.2024

Прва лига на НЈВ, 15 коло, Макартур Рамс –Сиднеј Македонија 0:2

Сигурна победа на гостувањето кај Макартур Рамс, а најзаслужен за тоа беше Мабиор Гаранг, тој ги постигна двата гола на средбата – во 73` и

АМН | 29.05.2024

Национална премиер лига на ЗА, 8 коло, Балката –Стирлинг Македонија 0:3

Победа која беше повеќе од сигурна на гостувањето кај Балката кој е еден од кандидатите за испаѓање од лигата оваа сезона. За првиот гол се

АМН | 29.05.2024

Национална премиер лига на НЈВ, 15 коло, Централ Кост Маринерс – Рокдаел Илинден 1:2

Рокдаел Илинден победи на овој вечерен натпревар во гости над младиот тим на Маринерс за избивање на чело на табелата на средина од сезоната. Домаќинот

АМН | 27.05.2024

Национална премиер лига на Викторија, 14 коло, Хајделберг Јунајтед – Алтона Маџик Вардар

Најдобар доказ дека екипата на Алтона Маџик Вардар е на добар пат да се пресели во горниот дел на табелата е кога ќе се земе

АМН | 26.05.2024

Премиер лига на Викторија, 14 коло, Престон Македонија – Булин Лајонс 3:2

Значајна победа во последните моменти од средбата и укнижени се три бодови за одржување на чекор со лидерот. Средбата се играше на врнежливо време но

АМН | 25.05.2024

Национална премиер лига на северен НЈВ, 11 коло, Бродмедоу Маџик – Њу Ламбтон 5:1

Повеќе од заслужено славеше со висока победа нашата Бродмедоу Маџик минатиов петок пред домашната публика. Мрежата на гостите започна да се тресе од дваесеттата минута

АМН | 23.05.2024

Национална премиер лига на Викторија, 13 коло, Алтона Маџик Вардар – Манингам Јунајтед 5:4

Интересен натпревар на кој беа постигнати дури девет голови, а што е најважно Алтона Маџик Вардар славеше победа и нови три бодови на салдото. За