Национална премиер лига на северен НЈВ, 8 заостанато коло, Бродмедоу Маџик – Маитланд 2:0

Во вторникот се одигра заостанатата средба од осмото коло во која “магичните” ја пречекаа екипата на Маитланд, и беше забележана сигурна победа. Стрелци на головите беа Џ. Бејкер во 44 минута и Џ. Стјувардсон во 49 минута.

Додека во сабота Бродмедоу Маџик играше во шестото елиминационо коло за купот на Австралија и забележа висока победа над Астонвил со 9:0. 

Во сабота, на 15 јуни, Бродмедоу Маџик гостува кај Еџворт со почеток во 14:30 часот.

ТАБЕЛА

Ламбтон Џафас 37
Бродмедоу Маџик 36
Чарлстаун Азури 28
Еџворт 23
Валентин 19
Њукастел Олимпик 17
Вестон Воркерс 16
Маитланд 15
Кукс Хил Јунајтед 12
Њу Ламбтон 5
Лејк Маквори 3
Адамстаун Розбадс 2

Останати вести