Банјул Сити – Џилонг Македонија 1:0

Минимален пораз за Џилонг на гостувањето против Банјул Сити. Годинешното 10 место со 21 освоен бод за Џилонг Македонија ќе биде предупредување за сериозна подготовка во наредната сезона. Оваа година Хјум Јунајтед и Алтона Сити испаѓаат од лигата како 11 и 12 пласирани.

В сабота, на 21 септември, Џилонг Македонија на домашен терен ја пречекува екипата на Хјум Јунајтед со почеток во 15:00 часот.

Останати вести