Финале за купот под 14 години

Стирлинг Лајонс – Варнборо Сити 2:1

 

Во неделата, во финалниот натпревар против екипата на Варнборо Сити, екипата под 14 години на Стирлинг Лајонс славеше победа од 2 спрема 1. Тренерот Марк Фентон со неговиот тим во пожртвувана игра заслужено го совладаа противникот со голот кој беше постигнат буквално пред свирежот за крај на натпреварот.

Клубот навистина може да биде горд и спокоен  на својот подмладок кој во наредните 5 години ќе ги заземе местата во сениорската екипа.

Останати вести