Пленти Вали Лајонс – Олд Кери 2:0

Четврта лига на Викторија север, 21 коло

Победа на екипата на Леринчани со која екипата дополнително се оддалечува од последните три екипи на табелата. Едно коло пред крај на сезоната Пленти Вали се наоѓа на деветто место со 23 освоени бодови.

В сабота, на 21 септември, Пленти Вали Лајонс играат на теренот на Даребин Јунајтед со почеток во 15:00 часот.

Останати вести