Поранешната плејбој девојка во затвор за криумчарење на дрога

Поранешната моделка и плејбој зајче Бранди Бранд е осудена на минимум 3.5 години затвор за увезување на кокаин во Австралија.

Таа стана славна како Плејбој мис во октомври 1987, но сега Бранди (45), мајка на три деца ќе седи во затвор во НЈВ, најмалку до ноември 2016 година, кога ќе може да смета на помилување. Американската државјанка транспортирала дрога од Лос Анџелес до Сиднеј, користејќи ги летовите на Квантас и Јунајтед.

Останати вести