Премиер лига на Западна Австралија, 21 коло

Стирлинг Лајонс – Инглвуд Јунајтед 2:1

 

Победата на Македонија Парк се славеше сосема заслужено, останува уште едно коло до крај на сезоната, а нашата Стирлинг Лајонс е на чело на табелата со еден бод пред второпласираниот тим на Бејсвотер Сити.  Во следното коло ќе се игра на победа за да не се доведе во опасност освојувањето на шампионатот, се игра против Банбури што е седмопласирана екипа, додека Бејсвотер ќе има потежок натпревар играјќи против третопласираната екипа на Соренто.

В сабота, на 7 септември, Стирлинг Лајонс играат на теренот на Банбури Форум Форс со почеток во 15:00 часот

Останати вести