Витлси Јунајтед – Лајло Јунајтед Слога 1:2

Како по традиција Слога знае да изненади кога не се очекува. Со победата на гостувањето против Витлси Јунајтед го симна од второто место тимот кој имаше можност за промоција наредната година. Лајло Слога ја завршува годината на шестото место а во последното коло ќе може да игра за престиж без разлика дали ќе ги освои бодовите или не.

В сабота, на 21 септември, Лајло Јунајтед Слога на домашен терен ја пречекува екипата на Епинг Сити со почеток во 15:00 часот.

Останати вести